Wodne i gruntowe

   

Pompy ciepła z 1 kWh energii wytwarzają między 3 a 5 kWh ciepła. Bezpłatna energia z ziemi lub powietrza jest więc dostępna bez ograniczeń.

Pompy ciepła cechuje m.in. wysoka wydajność i długa żywotność elementów funkcjonalnych, np. sprężarek śrubowych oraz stosowanie przyjaznych dla środowiska czynników chłodniczych.

Ze względu na kurczące się zasoby energii, należy spodziewać się dalszego wzrostu jej cen, co z kolei podnosi opłacalność pomp ciepła.

Instalatorzy i projektanci systemów grzewczych i klimatyzacji oraz elektrycy projektują i instalują te pompy jak zawsze.

Ich w pełni automatyczna i niemal niewymagająca konserwacji technika grzewcza sprawia natomiast, że serwisowanie tych urządzeń jest dziecinnie proste.

 

Kompletny typoszereg pomp ciepła powietrze/woda, wzgl. solanka/woda jest dostępny w zakresie mocy grzewczej od 5 do 15 kW - w 13 wariantach.

Wydajne energetycznie pompy ciepła powietrze/woda do ustawienia wewnątrz lub na zewnątrz budynku są przeznaczone do temperatur na zasilaniu od 20 do 55 °C, natomiast pompy solanka/woda są zaprojektowane do maks. 65 °C.

Zarówno do modernizacji istniejącego, jak i do budowy nowego obiektu można teraz zastosowaćoszczędne urządzenia wykorzystujące energię naturalną.